YASAL UYARI

Değerli Kullanıcılarımız,

Sinop Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, yayıncı ve firmalarla yaptığı lisans anlaşmaları ile bir çok elektronik kaynağa abone olmuştur ve bunun yanı sıra veritabanlarına deneme erişimi de sağlanmaktadır.  Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, geçici bir süre için veritabanlarının Üniversitemize kapatılmasına yol açabilmekte, bazı durumlarda ise, anlaşma iptal edilerek, veritabanlarının Üniversitemize tamamen kapatılmasıyla sonuçlanmaktadır.

ANKOS, EKUAL ve firmalar çerçevesinde abone olunan veya deneme erişimi sağlanmış elektronik dergi ve veritabanlarından sistematik makale veya bibliyografik bilgi indirilmesi, kütüphanelerin yayınevleri ile yaptıkları lisans anlaşmalarına aykırı hareket anlamına gelmekte ve bu uygulamanın tüm sorumluluğu ilgili Üniversite Kütüphanesine ait olmaktadır. Bu durumda yayınevleri elektronik erişimi kapatmakta ve bundan tüm kullanıcılar zarar görmektedir. Makale veya Bibliyografik kayıt download edilmesi sırasında 3. parti yazılımlar kullanmak ( Getright, Flashget, Akıllı Robot v.b.) Sistematik download ( bir derginin veya veritabanının tüm kayıtlarının aynı makineden download edilmesi ) Telif Hakları Kanunlarına göre tüm Dünyada yasaktır.

Bu tür problemleri engellemek için aşağıda belirtilen kurallara uyarak bize yardımcı olabilirsiniz.
 

İZİN VERİLENLER

İZİN VERİLMEYENLER

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Denemeye Açılan Veritabanları

 Denemeye açık olduğu tarih  Veritabanı  Bağlantı  Kapsam
09 NİSAN

-

09 MAYIS

Turcademy

Erişim Bağlantısı: www.turcademy.com

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Anı, Gazi, Palme, Pegem ve Seçkin Yayınevleri’ne ait 2500’i aşkın akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılara sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile daha pek çok konuyu kapsamaktadır.

09 NİSAN

-

15 MAYIS

Rosetta Stone Online Dil Eğitim Seti

Erişim Bağlantısı: http://search.ebscohost.com/....

Rosetta Stone’a giriş işlemleri sırasında kurumsal eposta adresinizi kullanınız.

Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu:  https://youtu.be/Vya2d-zCBdE  

Rosetta Stone’u mobil cihazlara nasıl indirebileceğinizi gösteren sunum dosyası için:  https://goo.gl/UgmvwD  

Rosetta Stone ile ilgili detaylı içerik bilgisi için:  https://goo.gl/grwm1q

Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır. İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.