YASAL UYARI

Değerli Kullanıcılarımız,

Sinop Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, yayıncı ve firmalarla yaptığı lisans anlaşmaları ile bir çok elektronik kaynağa abone olmuştur ve bunun yanı sıra veritabanlarına deneme erişimi de sağlanmaktadır.  Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, geçici bir süre için veritabanlarının Üniversitemize kapatılmasına yol açabilmekte, bazı durumlarda ise, anlaşma iptal edilerek, veritabanlarının Üniversitemize tamamen kapatılmasıyla sonuçlanmaktadır.

ANKOS, EKUAL ve firmalar çerçevesinde abone olunan veya deneme erişimi sağlanmış elektronik dergi ve veritabanlarından sistematik makale veya bibliyografik bilgi indirilmesi, kütüphanelerin yayınevleri ile yaptıkları lisans anlaşmalarına aykırı hareket anlamına gelmekte ve bu uygulamanın tüm sorumluluğu ilgili Üniversite Kütüphanesine ait olmaktadır. Bu durumda yayınevleri elektronik erişimi kapatmakta ve bundan tüm kullanıcılar zarar görmektedir. Makale veya Bibliyografik kayıt download edilmesi sırasında 3. parti yazılımlar kullanmak ( Getright, Flashget, Akıllı Robot v.b.) Sistematik download ( bir derginin veya veritabanının tüm kayıtlarının aynı makineden download edilmesi ) Telif Hakları Kanunlarına göre tüm Dünyada yasaktır.

Bu tür problemleri engellemek için aşağıda belirtilen kurallara uyarak bize yardımcı olabilirsiniz.
 

İZİN VERİLENLER

İZİN VERİLMEYENLER

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Denemeye Açılan Veritabanları

 Denemeye açık olduğu tarih  Veritabanı  Bağlantı  Kapsam
14 EYLÜL

-

30 EKİM

Islamic Studies & Arabic Literature Veritabanı

Erişim Bağlantısı: http://www.e-marifah.net

Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu: https://prezi.com/4ckg1zivg8ig/e-marefa-islamic-studies-and-arabic-literature-tantm-ve-genel-kullanm-sunumu/

İslam araştırmaları ve Arap edebiyatında uzmanlaşmış yüzlerce e-kitap ve bildiri, dergiler, tezler ve Arapça, İngilizce, Fransızca uluslararası tezlerin Arapça değerlendirmelerini sunar.

47.000 doküman, 107 tam metin makale, 5.700 tam metin yüksek lisans ve doktora tezi ve özetleri, 11.000 araştırma özeti, 3.000 e-kitap ve kitap yorumu, 500 konferans bildirisi, 600 Arapça uluslararası tez değerlendirmesi

26 EYLÜL

-

31 EKİM

Turcademy - Türkçe Akademik Yayınlar Platformu

Erişim Bağlantısı: www.turcademy.com

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 3000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi.

01 EKİM

-

31 EKİM

dMags Dergi Platformu

Erişim Bağlantısı: https://dmags.net/yayinlar/dergiler

National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi 400 derginin 8000'i aşkın sayısına erişilebilmektedir.