YASAL UYARI

    Değerli Kullanıcılarımız,

    Sinop Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, yayıncı ve firmalarla yaptığı lisans anlaşmaları ile bir çok elektronik kaynağa abone olmuştur ve bunun yanı sıra veritabanlarına deneme erişimi de sağlanmaktadır.  Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, geçici bir süre için veritabanlarının Üniversitemize kapatılmasına yol açabilmekte, bazı durumlarda ise, anlaşma iptal edilerek, veritabanlarının Üniversitemize tamamen kapatılmasıyla sonuçlanmaktadır.

Bilindiği gibi; ANKOS çerçevesinde abone olunan veya deneme erişimi sağlanmış elektronik dergi ve veritabanlarından sistematik makale veya bibliyografik bilgi indirilmesi, kütüphanelerin yayınevleri ile yaptıkları lisans anlaşmalarına aykırı hareket anlamına gelmekte ve bu uygulamanın tüm sorumluluğu ilgili Üniversite Kütüphanesine ait olmaktadır. Bu durumda yayınevleri elektronik erişimi kapatmakta ve bundan tüm kullanıcılar zarar görmektedir. Makale veya Bibliyografik kayıt download edilmesi sırasında 3. parti yazılımlar kullanmak ( Getright, Flashget, Akıllı Robot v.b.) Sistematik download ( bir derginin veya veritabanının tüm kayıtlarının aynı makineden download edilmesi ) Telif Hakları Kanunlarına göre tüm Dünyada yasaktır.

Bu tür problemleri engellemek için aşağıda belirtilen kurallara uyarak bize yardımcı olabilirsiniz.
 

İZİN VERİLENLER

İZİN VERİLMEYENLER

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Denemeye Açılan Veritabanları

 Denemeye açık olduğu tarih  Veritabanı  Bağlantı  Kapsam
15 MART

-

15 MAYIS

Sociology Source Ultimate

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/sxi-coverage.xls

Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/sxi-subject.xls

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/sociology-source-ultimate

 

Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=sxi

 

Sosyoloji bölümü için Sociology Source Ultimate veritabanı: Kapsamlı bir araştırma tecrübesi sağlamak için Sociology Source Ultimate, öncü atıf dizinlerinde endekslenmiş pek çok önemli başlığın yanı sıra önde gelen konu dizinlerinde gösterilen yüzlerce akademik tam metin dergi içermektedir. Ayrıca, kapsamlı araştırma için kitaplar, monograflar, konferans kağıtları ve diğer periyodik olmayan içerik kaynakları için kapsamlı endeksleme dahildir. Sociology Source Ultimate, alanında uzman kişiler olan veritabanında en çok belirtilen ve en etkili yazarları kapsayan 26.000'den fazla yazar profiline sahiptir. Öğrenciler biyografik veriler ve bibliyografik bilgilerle bir yazarın mesleki odağını hızla belirleyebilirler.

•           1,000’den fazla aktif tam metin dergi

•           1,000’den fazla hakemli aktif tam metin dergi

•           620’den fazla gecikmesiz hakemli aktif tam metin dergi

•           580’den fazla Web of Science and Scopus indeksli tam metin dergi

15 MART

-

15 MAYIS

CINAHL Complete

 

Erişim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ccm-coverage.xls 

Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ccm-subject.xls 

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/cinahl-complete

 

Hemşirelik, Ebelik, Yardımcı Sağlık Bilimleri ve Sağlık hizmetleri CINAHL Complete veritabanı: PubMed nasıl tıp alanında birincil danışma kaynağı ise CINAHL da hemşirelik, ebelik, yardımcı sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri alanlarında birincil danışma kaynağıdır. Dolayısıyla, bu alanlara yönelik bölümleri bulunan üniversiteler için olmazsa olmaz bir kaynaktır. CINAHL Complete kendi alanında dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır. CINAHL’da indekslenen 1400’den fazla dergi, CINAHL Complete veri tabanında tam metin olarak bulunmaktadır. CINAHL Complete sadece dergi içeren bir veri tabanı değil, komple bir araştırma ve destek aracıdır. Ek içerik:

 ·         Yazar Bağlantıları

·         Kanıta Dayalı Bakım Dökümanları

·         Hızlı Dersler ve Arama Teknikleri

·         Araştırma Araçları

·         Aranabilir Referanslar

·         Kitaplar/Monograflar

15 MART

-

15 MAYIS

SPORTDiscus with Full Text

 

Erişim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=s3h

 

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/s4h-coverage.xls

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/sportdiscus-with-full-text

 

Beden Eğitimi ve Spor yüksek okulları  için SPORTDiscus with Full Text veritabanı: spor ve spor hekimliği dergilerine yönelik en kapsamlı tam metin kaynaktır. SPORTDiscus’ta indekslenen 670’in üzerinde dergiyi tam metin olarak içermektedir. Tam metin içeriği 1970’den itibaren sağlanmaktadır. Bu eşsiz veri tabanı içerisinde sağlık kaynakları, spor hekimliği ile alakalı en temel kaynaklar ve biyomedikal referans koleksiyonlarının tam metin dergileri bulunmaktadır.