Çalışma Saatleri

Eğitim ve Öğretim Dönemi
Hafta içi 08.00 - 21.00

Yaz Dönemi
Hafta içi 08.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00
 
 

Görüş ve önerileriniz için
e-posta adresimiz
 
 
SNÜ Merkez Kütüphane Facebook Sayfası SNÜ Merkez Kütüphane Twitter Sayfası
SNÜ Merkez Kütüphane Twitter Sayfası SNÜ Merkez Kütüphane Youtube Sayfası

Duyuru ve Etkinlikler Arşivi       

Ebsco Discovery Services (EDS) ve Ebsco AtoZ Abonelik İptali, Elektronik Kaynak Temini

Kütüphane web anasayfasında 'Tüm Veritabanları' sekmesinde araştırmacıların kullanımda olan tüm elektronik bilgi kaynaklarımızı tek bir dizinde ve sunucuda toplayıp tek bir ara yüzden tarama imkanı veren Ebsco Discovery Services (EDS) ve tam metin elektronik dergi katalogu olan Ebsco AtoZ akademik tarama motorlarının kullanımı 31 Mayıs 2017'de sona erecek ve 2017 Yılı bütçe yetersizliği nedeniyle aboneliği yenilenemeyecektir.

http://kutuphane.sinop.edu.tr/veritabanlari.aspx web adresli Veritabanları sayfasında, TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamındaki veritabanları EKUAL logosuyla, satınalma kapsamında olan veritabanları ise Üniversitemiz logosuyla belirtilmiştir. 1 Haziran 2017'den itibaren sadece EKUAL veritabanlarını kapsayacak biçimde Ebsco Discovery Services (EDS) "EKUAL Keşif" adı altında kullanılmaya devam edecektir. Fakat EKUAL kapsamı dışında kalan, Üniversitemiz logosuyla belirtilen tüm veritabanlarına, sadece Veritabanları sayfasındaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Abone olunan elektronik veritabanları kapsamı dışında, erişim sağlanamayan elektronik belge, makale, e-dergi, e-kitap vb. bilgi kaynakları, Danışma Hizmetleri Sorumlusu Uzman Altuğ ABUŞOĞLU (e-posta altuga@sinop.edu.tr / dahili telefon 4706) tarafından temin edilmeye çalışılacaktır.TÜBİTAK EKUAL       Balkan Kütüphaneleri       Tübess       Toplu Katalog       Kits       Ulusal Açık Ders Malzemeleri       ANKOS
Adres: Sinop Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Yerleşkesi Osmaniye Mah. 57000 SİNOP
Telefon: 0 368 271 57 79 Faks: 0 368 271 57 80
e-posta: